مبارزه با مفاسد اقتصادی اولویت مهم دولت آینده
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۲:۵۹
رادیو اقتصاد
فصل تجارت - دکتر احمد توکلی مبارزه جدی و قاطع با مفاسد اقتصادی را از اولویت های مهم دولت آینده دانست.

به گزارش رادیو اقتصاد؛ دکتر احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با برنامه رهیافت گفت: مفاسد اقتصادی امضاهای طلایی و تشکیل باندهای فساد اداری از معضلاتی است که می تواند همه ارکان جامعه را تحت تاثیر قرار دهد و نامزدهای انتخابات1400 ریاست جمهوری و دولت آینده باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
وی نحوه برخورد با مفسدان اقتصادی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: اگر فساد به صورت سیستماتیک و شبکه ای شود و فساد در نهادها و دستگاههای مهم کشور رسوخ و آنها را آلوده کند کار مبارزه با فساد بسیار سخت و دشوار خواهد شد بنابراین مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی باید به صورت قاطع و بدون ملاحظات سیاسی و حزبی صورت گیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به موانع و مشکلات مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: مفسدآن اقتصادی با استفاده از نفوذ و قدرت خود نمی گذارند با فساد مبارزه شود و این مسئله کار را بسیار دشوار کرده است.
وی افزود: مسئولان ذیربط باید با اصلاح و اجرای قاطعانه قانون دست مفسدان اقتصادی را از مراکز قدرت و نفوذ آنها کوتاه کنند و با پاکسازی دستگاه های دولتی از این مفسدان اقتصادی زمینه را برای برقراری عدالت اجتماعی و رفع مشکلات اقتصادی فراهم سازند.
دکتر احمد توکلی مبارزه با مفاسد اقتصادی را فراتر از یک قوه و دستگاه دانست و گفت: در این زمینه همه قوا و ارکان حکومت باید دست بکار شوند و با یکدیگر همکاری کنند و با قاطعیت و بدور از هرگونه ملاحظه ای با مفسدان اقتصادی و حتی مسئولان مفسد برخورد جدی داشته باشند.
وی به واگذاری های بی ضابطه برخی شرکت های دولتی به افراد بدون صلاحیت و تضییع حقوق و اموال بیت المال اشاره کرد و اظهار داشت: اینگونه واگذاری ها از وجود بی نظمی ها و فساد در برخی دستگاه های دولتی حکایت دارد که هرچه سریعتر باید به آن رسیدگی شود.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص وظایف دولت آینده و نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در خصوص مبارزه با فساد گفت: دولت آینده باید مبارزه با فساد را از مسئولان بلندپایه آغاز کند و افراد فاسد را شناسایی و از مسئولیت کنار گذارد.
وی افزود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از هم اکنون باید کار مبارزه با فساد را آغاز کنند و در ستادهای انتخاباتی خود مفسدان اقتصادی را به کار نگیرند و خود را وام دار آنها نکنند.
http://fasletejarat.ir/Fa/News/496731/مبارزه-با-مفاسد-اقتصادی-اولویت-مهم-دولت-آینده
بستن   چاپ