ثبات نسبی دلار در هفته‌ای که گذشت
جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱:۵۰
فصل تجارت - بهای ارز در چهار روز کاری هفته گذشته با نوسان محدودی همراه بود و این در شرایطی است که پاسخ به نیاز ارزی متقاضیان، همچنان در دستور کار بازارساز ارزی قرار دارد.
به گزارش فصل تجارت ، بازار ارز در طول هفته ای که گذشت شاهد تغییرات محدود دلار و سایر ارزها بود. به گونه ای که قیمت دلار آمریکا در این مدت از نرخ 23590 تومان در معاملات روز دوشنبه به رقم 23596 تومانی در آخرین روز هفته رسید. بنابراین تغییر نرخ دلار آمریکا در صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور در چهار روز فعالیت هفتگی بازار ارز، با رشد اندک 6 تومانی همراه بود.
همانطور که در نمودار زیر مشاهده می شود نرخ فروش دلار آمریکا در صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور در اولین روز کاری هفته، 23590 تومان و در معاملات روز سه شنبه نیز به رقم 23549 تومان رسید.

فصل تجارت


همچنین نرخ فروش دلار آمریکا در سومین روز کاری هفته یعنی روز چهارشنبه، با افزایش نسبت به روز سه شنبه، به قیمت 23580 تومان و در نهایت در پایان معاملات روز گذشته، نرخ فروش دلار آمریکا به رقم 23596 تومان رسید.
یورو دیگر ارز پرطرفدار بازار در هفته گذشته نیز با رشد 167 تومانی مواجه بود و از رقم 28750 تومانی در معاملات روز دوشنبه به رقم 28917 تومانی در معاملات روز پنج شنبه رسیده است.
بر اساس این گزارش، نوسانات کوچک در بازار دلار در شرایطی است که به باور فعالان بازار ارز، سایه احتیاط در بازار و حضور پرقدرت بازارساز ارزی در سمت عرضه و تقاضا، از مهم ترین عوامل موثر در ثبات نسبی شاخص ارزی در هفته گذشته بوده است.
-->
http://fasletejarat.ir/Fa/News/497312/ثبات-نسبی-دلار-در-هفته‌ای-که-گذشت
بستن   چاپ